A korábbi évek hagyományos Evangélikus Pedagógusok Országos Találkozójának (EPOT) megújításával, 2015. június 29. és július 1. között Soltvadkerten rendeztük meg a Nyári Evangélikus Pedagógus Akadémiát (NYEPA) 251, evangélikus intézményben dolgozó pedagógus részvételével.
Az Akadémia képekben
2015. június 29. (hétfő)
11.00 Regisztráció – az általános iskola aulája
12.00 Ebéd – az általános iskola ebédlője
14.00 Nyitó istentisztelet – Gáncs Péter elnök-püspök, ev.templom
14.45 Köszöntő – Varga Márta osztályvezető, sportcsarnok
15.00 Plenáris előadás – Sipos Imre EMMI helyettes államtitkár, sportcsarnok
(Az előadás anyaga megtalálható a Letöltések menüben.)
19.00 Vacsora - sportcsarnok
20.00 Szabadprogram, Horváth József gitár zenekara és LYRA együttes hagyományőrző műsora - sportcsarnok
2015. június 30. (kedd)
09.00-16.00 Tematikus szakmai programok
A Kiskunhalas: hagyományőrző tevékenységek bemutatása (Csipke Múzeum, Thorma Múzeum, malom, zsinagóga, soltvadkerti helytörténeti kiállítás)
B Kiskőrös (kerékpáros túra): irodalmi emlékek nyomában (Petőfi-ház, Evangélikus Templom, Szlovák Tájház, Vasúttörténeti Múzeum)
C Kalocsa-Hajós – Kecel: történelmi emlékhelyek nyomában (hajósi pincesor, keceli Pintér-Hadtörténeti Múzeum
D Kalocsa (intézményvezetőknek): a helyi evangélikus gyökerek megismerése (Érseki könyvtár, Hajós, Soltvadkert)
E Kecskemét-1 (óvónői): óvodai nevelés új útjai, nem hagyományos pedagógiai módszerek alkalmazása (Rajzfilmstúdió, Leskowsky hangszergyűjtemény, Szórakaténusz játékmúzeum)
F Kecskemét-2: projektmódszer az oktatásban (Vadaspark, Rajzfilmstúdió, Kerámia Stúdió)
G Vadkerti-tó: egészségmegőrző program (fürdőzés, séta); a környezettudatos gondolkodás fejlesztése
18.00-19.00 Vacsora, Záróest díjátadásokkal egybekötve - sportcsarnok
2015. július 1. (szerda)
09.00-10.30 Tantárgygondozói programok (EPSZTI szervezésében) - Evangélikus óvoda és általános iskola
A Történelem: „A magyar népi mozgalom” c. ea. - Papp István történész
B Osztályfőnöki: „Az osztályfőnöki szerep aktuális tartalma” c. ea. - Dr. Szekszárdi Júlia egy. doc.
(Az előadás anyaga megtalálható a Letöltések menüben.)
C Óvoda: „Képességfejlesztés kreatívan. Játsszuk el, találjuk ki!” - Dr. Fenyvesi Margit főiskolai tanár
D Lelkészek: „Krízishelyzetek az iskolában” c. ea. - Dr. Darvas Anikó iskolalelkész
E Magyar nyelv: Karen Bixen: Babette lakomája c. film - Őze Sándorné tantárgygondozó
F Természettudomány: „Hogyan készüljek pedagógusként a minősítési eljárásra?” c. ea. - Győryné Tímár Henriette tanfelügyelő/tantárgygondozó
G Matematika: „A tehetséggondozási kérdőív elemzése, az evangélikus iskolák szakmai együttműködése” c. ea. - Dr. Katz Sándor tantárgygondozó
H Idegen nyelv 09:00-09:45: „Nyelvóra a SMART digitális oktatóteremben” - Csiszár Katalin és Szűcs Erika tanárok (Az óra anyaga megtalálható a Letöltések menüben.) I Idegen nyelv 09:45-10:30: „Innováció a nyelvoktatásban” – ötletbörze - Urbán Ágnes tantárgygondozó
J Rajz: „Kerámia edény készítése több színű agyagból” - KrebsnéTuska Zsuzsanna keramikus
K Testnevelés: „A 3D-s sportlétra, mint sokoldalú eszköz” – bemutató óra - Kertész Tamás testnevelő tanár
L Alsó tagozat 09:00-09:45: „Sportos képességfejlesztés” – bemutató óra - Zsikláné Szarka Judit pedagógus M Alsó tagozat 09:45-10:30: „SmartSchool program az alsó tagozaton” – bemutató óra - Dely Zsuzsanna pedagógus (Az óra anyaga megtalálható a Letöltések menüben.)
11.30 Záró istentisztelet úrvacsoravétellel, úti áldás, Evangélikus templom
A rendezvényről hamarosan megjelenik kiadványunk, melyben részletesen olvashatnak a szakmai programokról.
Erős vár a mi Istenünk!