Evangélikus Pedagógiai Intézet

● Cím: 1085 Budapest, Üllői út 24. ● E-mail: epszti@lutheran.hu ● Telefon: +36 (1) 429-2036

facebook (1) Facebook:www.facebook.com/evangelikusneveles/   youtube Youtube: Evangélikus Nevelés   instagram (1) Instagram:evangelikusneveles

Alsó tagozatos szakmai konferencia

Budapest, 2019. április 2.

„Elidőzve, elmélyülve,tekintettel a különbségekre,
lehetőleg élményt nyújtva,együttműködve.”

 

Az evangélikus általános iskolák tanítói szakmai konferencián  vettek részt   2019. április  2-án.

„Kik is ülnek az iskolapadban?”

Gondolkozzunk együtt a Z generációról

című program Budapesten, az Evangélikus Középiskolai Kollégiumban került megrendezésre a Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium integráló munaközösségének közreműködésével.

Az ország 13 általános iskolájából 43 tanító és fejlesztő pedagógus jött el a rendezvényre.

A szakmai konferencia résztvevőit Zámbóné Karner Anikó, az EPSZTI alsó tagozatos tantárgygondozója köszöntötte. Köszöntőjében elmondta, hogy a program megrendezésére az autizmus világnapján került sor. A téma mindkét előadó interpretációjában a világnaphoz is kapcsolható érzékenyítésről is szólt.

A program Károlyfalvi Zsolt kollégiumi igazgató nyitóáhítatával kezdődött, melynek választott igéje szervesen kapcsolódott a nap tematikájához.

Ezt követően Dr. Tratnyek Magdolna az Evangélikus Pedagógiai Intézet pedagógiai szakértője ismertette meg a jelenlévőket az Esélyteremtő Együttműködési Hálózat Kialakítása című Erasmus projekt munkájával és az Utak és Hidak című módszertani kézikönyvvel.

 

A konferencia címadó nyitó előadását Sebők Zsuzsa gyógypedagógus-pszichológus tartotta  a  z-generáció és az alfa-nemzedék gyermekeinek fejlődéslélektani jellemzőiről.

Az előadás a kompetens újszölöttektől a kisgyermekkori fejlődésen keresztül végigvezette a kisiskolás korba jutó gyermekeink, az alfák kognitív,érzelmi és szociális fejlődésének útját egészen addig, hogy milyenek  pszichés jellemzőik. Mindvégig szem előtt tartotta a gyakorlatorientált előadást, melyet saját szakmai tapasztalataira alapozott. A kollégák reflektálása jól tükrözte azt, hogy a probléma ismerős, ők is keresik a megoldásokat.   (Az előadás teljes anyagához készült prezentáció a tantárgygondozói oldalon megtalálható.)

Ezt követően Nemesiné Zsolnay Orsolya fejlesztő pedagógus  – francia nyelvtanár, alapozó terápia terapeuta tartotta. Az ő témája a „Differenciálás – máskép(p)” címet kapta. Az előadásban elméletei tudásfelevenítés mellett mindenre a taníítási gyakorlatból hozott konkrét példákkal és feladatokkal segítette az osztályban tanító pedagógusok munkáját. (Az ő előadásásnak prezentációja is a tantárgygondozói oldalon megtalálható.)

Az ebédet követen az emlékezet és a figyelem fejlesztésére mutattak a jelen lévő fejlesztő - és gyógypedagógusok -  Körmendyné Felkai Gyöngyvér tanító-óvodapedagógus, fejlesztő pedagógus, illetve Tóth-Müller Adrienn logopédus  - a tanítási órákon is jól használható feladatokat, melyeket saját élményként megélve tanítottak a jelenlévőknek. Csoportokat alkotva „játszottuk” végig, oldottuk meg a különböző tantárgyakhoz kapcsolható illetve tantárgyfüggetlen feladatokat. (A játékok és azokhoz készült néhány eszköz a tantárgygondozói oldalon megtalálható.)

 

Végül számtalan kereskedelmi fogalomban lévő illetve saját gyártású fejlesztő játékot mutattak be az előadók

A konferencián részt vettek az EPSZTI munkatársai is Gáspárné Vágási Julianna igazgatóhelyettes, pedagógiai szakértő, szaktanácsadó és Vargáné Rimóczi Gyöngyi támogató-segítő tantárgygondozó.

 

 

Zámbóné Karner Anikó

tantárgygondozó

 

 

  • Alapértelmezett rendezés
  • Cím szerinti rendezés
  • Dátum szerinti rendezés
load more hold SHIFT key to load all load all

Go to top
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com